Eski klasik düğünler ve kurallar tarih oldu. Artık düğününüzde bir tema seçmeniz gerekiyor. Çiçek, renk, tarih veya bir ülke gibi herhangi bir şeyi tema olarak seçebilirsiniz. Ama düğün temanıza uygun düğün müzikleri seçmeden bir bütün elde edemezsiniz. Mekana, renge, tarza, dekorasyona, mevsime ve aklınıza gelebilecek her detaya göre müzikler bulabilmeniz mümkün. Bunların arasından seçim yapmanız gerekiyor.

Tarihi Düğün Teması İçin

Eğer tarihi bir düğün teması seçtiyseniz, düğün müziklerinizin tekno veya disco tarzı olması çok da hoş olmayabilir. Yaylı enstrümanlarla süslü bir orkestra ve canlı müzik, temanıza bağlı kalmanızı sağlayabilir. Her dilden ve ülkeden müzik size eşlik edebilir. Seçtiğiniz orkestranın çalacağı listeye dikkat edin. 60?lar temalı bir düğünde 80?ler müziklerinden arınmış bir liste gerekiyor. Tarihi bir düğüne hafif ritimli müzikler yakışacaktır.

Kır Düğünü İçin

Kır düğünleri insanların en coşkulu olacakları yerlerdir. Kır düğünü yapmayı düşünüyorsanız oldukça enerjik bir çiftsiniz demektir. Kır düğününe uygun düğün müzikleri için seçenekler oldukça fazla. Canlı ve hareketli bir orkestra size eşlik edebilir ya da kendi oluşturduğunuz listeyi bir DJ ile tartışıp düzenledikten sonra işi devredebilirsiniz. Kır düğününe ağır ve hafif ritimli şarkılar yakışmayacaktır. Kokteyl sırasında iç ısıtan şarkılar seçmeniz, daha sonrasında da herkesi coşturacak düğün müziklerine yer vermeniz oldukça güzel bir fikir olabilir. Müzikaller de kır düğünleri için harika düğün müziği olabiliyorlar.

Yemekli Düğün İçin

Kapalı bir salonda yemekli bir düğün yapıyorsanız, seçiminiz her zamanki gibi oldukça önem taşıyor. Başlarken çok hareketli düğün müzikleri seçmemeniz gerekiyor. Aksi halde konuklar yemeği unutarak kendilerini piste atıyorlar ve tamamen boşa giden bir yemek servisi oluyor. Yemek temasına uygun şarkılar daha çok unutulmaz 70?ler ve 80?ler şarkılarından oluşuyor. Yemekler yenip, pasta da kesildikten sonra müziği hareketli bir hale getirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Doğru zamanda müziği hareketlendirmeniz herkesin karnı tok bir şekilde eğlenmesini sağlayacaktır. Pop müzik veya dans müzikleri yemek sonrası çalmak için oldukça iyi seçimler. Salonun akustiği ve atmosferi de düğün müziği seçiminizde önem taşıyor.

teknedugun
teknedugun

Teknede Düğün İçin

Eğer denizlere açılacağınız bir düğün temanız varsa seçeceğiniz müzikler de dalgalı ve mavi olmalı. Bunu en iyi Ege müzikleri sağlayacaktır. Teknedeki sallantı nedeniyle ağır müzikler davetlilerin de uykusunu getirebileceğinden dolayı canlı ve hareketli müzikler seçmeniz gerekir. Başlangıçta hareketli Ege şarkılarına yer verebilir, sona doğru da remiksler ve elektronik müziklerle harika bir eğlence yaşayabilirsiniz.

 

Kumsal Düğünü İçin

Eğer kumların üzerinde bir düğün planı yaptıysanız, size eşlik edecek düğün müzikleri romantik ve hareketli olmalıdır. Başlangıçta ve aralarda akustik şarkılar temanıza oldukça yakışacaktır. Hem dansa davet eden hem de hafif ve dingin müzikler kumsalda yapılacak bir düğün için en iyi seçimler.