Düğün Müzikleri Nasıl Seçilir?

? Düğün müziklerinize karar vermekte zorlanıyorsunuz, ama yine de ister bir orkestra ister dj ile çalışın önemli olanın seçeceğiniz müzikler olduğunu bilerek kendiniz bir liste hazırlamak istiyorsunuz. O zaman düğün müziği seçimi için doğru yerdesiniz. ?

Neye Göre Seçmeli?

Düğün müzikleri için seçim yapma vakti geldi! Pek çok çiftin en zorlandığı konu düğün müziklerine karar vermek oluyor. Kendi beğendiğiniz parçalar, düğünün konsepti, konukların profili derken, iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Eğer düğün sanatçıları; orkestra ve dj ile çalışıyorsanız, zaten size yardımcı olmak adına ellerinden geleni yapacaklardır. Profesyonel kişilerle çalıştığınızda sizden düğün gecesi için özellikle üç şarkı seçmeniz istenecektir. Bunlar; giriş müziği, ilk dans müziği ve pasta kesim müziğidir.

Herkesi Memnun Etmek Zor

İster bir müzisyenle anlaşmış olun ister bir organizasyon şirketinin Dj?i ile, unutmamanız gereken tek şey o günün sizin gününüz olduğudur. Yaşlısıyla genciyle o kadar kişiyi bir araya topluyorsunuz ama hepsinin zevkine hitap eden, ortak bir müzik bulmanız mümkün değildir. Düğün konseptinde olduğu gibi, düğün müziğinize de gelin ve damat olarak kendi istekleriniz yönünde karar vermelisiniz. Yine de yaşlıların çok hareketli ve gürültülü şarkılara uzun süre dayanamayacağını unutmayın. Genel bir müzik türü seçebilir, hatta yılların eskitemediği düğün müziklerini ilham almak için dinleyip kolayca listenizi oluşturabilirsiniz.